AKTUALNOŚCI


Ser jest tuczący? Tak, ale chroni też przed cukrzycą Ser jest tuczący? Tak, ale chroni też przed cukrzycą To jedna z pierwszych rzeczy, jakie są wykreślane z menu przez osoby odchudzające się. Tymczasem okazuje się, że kaloryczny i tłusty ser pomaga chronić przed zachorowaniem na cukrzycę typu 2, kojarzoną najczęściej z... otyłością.
więcej...
Uwaga, teraz łatwiej o omdlenia Uwaga, teraz łatwiej o omdlenia Ponad trzydziestostopniowe, tropikalne upały, ostre słońce, „ciężkie", przedburzowe powietrze, nagłe spadki ciśnienia – to warunki, które niestety sprzyjają omdleniom. Podczas takiej pogody ich liczba zwykle drastycznie rośnie.
więcej...
Chorzy na cukrzycę żyją dłużej, ale są schorowani Chorzy na cukrzycę żyją dłużej, ale są schorowani W ostatnich latach znacznie zmniejszyła się liczba zgonów wśród chorych cukrzycę – wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Centrum Kontroli Chorób (CDC) w Atlancie (USA) na łamach czerwcowego wydania „Diabetes Care”.
więcej...
Brak snu grozi nadwagą. Naukowo udowodnione Brak snu grozi nadwagą. Naukowo udowodnione Zbyt mało snu może prowadzić do zaburzeń metabolizmu i oszczędzania energii przez organizm, a w rezultacie - do nadwagi - wynika z najnowszych badań europejskich naukowców. Rezultaty badań przeprowadzonych przez naukowców z uniwersytetu w Uppsali zostały opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition.
więcej...
Oto najbardziej leniwe narody Europy Oto najbardziej leniwe narody Europy Brytyjczycy dołączyli do czołówki narodów Europy. Z tego zestawienia zadowoleni nie będą - zostali umieszczeni wśród najbardziej leniwych nacji. Mniej ruszają się tylko Maltańczycy i Serbowie
więcej...
Lekarze alarmują: Prawie co drugi dorosły Polak jest otyły Lekarze alarmują: Prawie co drugi dorosły Polak jest otyły Prawie co drugi dorosły Polak jest otyły lub cierpi na nadwagę. Zwiększona masa ciała sprawia, że rośnie ryzyko wcześniejszego rozwoju cukrzycy i chorób układu krążenia i nowotworów - alarmują lekarze.
więcej...
1 2 3 4 5  ...